Wyróżnienie dla LGD (2013-03-25)

19 marca 2013 roku w Ośrodku Szkoleniowo-Badawczym Polskiego Związku Łowieckiego w Manowie odbyło się spotkanie informacyjno – szkoleniowe zorganizowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie z udziałem przedstawicieli Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W trakcie spotkania przedstawiono m.in. aktualne informacje na temat warunków otrzymania pomocy z WFOŚIGW na realizacje zadań z zakresu  ochrony przyrody i edukacji ekologicznej.

19 marca 2013 roku w Ośrodku Szkoleniowo-Badawczym Polskiego Związku Łowieckiego w Manowie odbyło się spotkanie informacyjno – szkoleniowe zorganizowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie z udziałem przedstawicieli Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i  Gospodarki Wodnej. W trakcie spotkania przedstawiono m.in. aktualne informacje na temat warunków otrzymania pomocy z WFOŚIGW na realizacje zadań z zakresu  ochrony przyrody i edukacji ekologicznej. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele samorządów, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych aktywnie  współpracujących z Funduszem przy realizacji tych zadań. Miło nam poinformować, iż w trakcie spotkania wyróżniono cztery instytucje, które najlepiej realizują projekty przy współpracy z WFOŚIGW. Jedną z tych organizacji było nasze Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Drawy”. Ponadto wśród wyróżnionych znalazły  się Gmina Czaplinek, Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Lipiu oraz Ośrodek Naukowo Badawczy PZŁ. Wyróznienie w formie pięknych statuetek - logo Funduszu wręczył Jacek Chrzanowski, Prezes WFOŚiGW w Szczecinie
Nasze Stowarzyszenie w ostatnich dwóch latach zrealizowało trzy projekty współfinasowane ze środków WFOŚIGW w Szczecinie.
  • Projekt pn. "Edukacja Ekologiczna poprzez zabawę - Ekopodróże po pojezierzu Drawskim" polegający na wydaniu gry planszowej o naszym regionie i organizacji spotkań edukacyjnych w 11 gimnazjach regionu.  
  • Projekt "Gwieździsty Rajd Rowerowy "Partnerstwa Drawy" - edukacja ekologiczna wśród aktywnych mieszkańców Pojezierza Drawskiego" polegający na organizacji rajdu rowerowego oraz wydaniu eko-przewodnika rowerowego
  • Projekt „Jezioro Siecino – perła Pojezierza Zachodniopomorskiego” polegający na wydaniu publikacji o najczystszym i jednym z najpiękniejszych jezior naszego regionu. 
Już planujemy kolejne projekty skoncentrowane na ochronę naszego cennego obszaru i edukację ekologiczną naszych mieszkańców dla których będziemy ubiegac się o wsparcie Funduszu.


« Powrót«Sierpień» «2018 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Ni
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Powiat Drawski
Powiat Drawski
Powiat Szczecinecki
Powiat Szczecinecki
Czaplinek
Gmina Czaplinek
Drawsko Pomorskie
Gmina Drawsko Pomorskie
Kalisz Pomorski
Gmina Kalisz Pomorski
Ostrowice
Gmina Ostrowice
Wierzchowo
Gmina Wierzchowo
Gmina Szczecinek
Gmina Szczecinek
Barwice
Gmina Barwice
Złocieniec
Gmina Złocieniec
Borne Sulinowo
Gmina Borne Sulinowo
Grzmiąca
Gmina Grzmiąca
Drawno
Gmina Drawno

LGD Partnerstwo Drawy
LGD Partnerstwo Drawy
LGR Partnerstwo Drawy
LGR Partnerstwo Drawy

© 2011 Stowarzyszenie LGD "Partnerstwo Drawy", Wszelkie prawa zastrzeżone.