Wiejski Festyn Lipcowy w Bolegorzynie (2013-08-02)

W dniu 27 lipca w Bolegorzynie odbył się doroczny Wiejski Festyn Lipcowy. W tym roku miał on szczególny charakter,obchodziliśmy bowiem 5 rocznicę utworzenia Muzeum PGR w Bolegorzynie. Festyn rozpoczęła uroczysta akademia,w trakcie której wręczono pamiątkowe odznaczenia „Zasłużony dla Muzeum PGR” ludziom,którzy wspierają to przedsięwzięcie od początku tj.od 2007r. i aktywnie w nim uczestniczą.

Wiejski Festyn Lipcowy w Bolegorzynie
W dniu 27 lipca w Bolegorzynie odbył się doroczny Wiejski Festyn Lipcowy. W tym roku miał on szczególny charakter,obchodziliśmy bowiem 5 rocznicę utworzenia Muzeum PGR w Bolegorzynie. Festyn rozpoczęła uroczysta akademia,w trakcie której wręczono pamiątkowe odznaczenia „Zasłużony dla Muzeum PGR” ludziom,którzy wspierają to przedsięwzięcie od początku tj.od 2007r. i aktywnie w nim uczestniczą. Tymi honorowymi medalami zostali odznaczeni:
-Wójt Gminy Ostrowice-Wacław Micewski
-Starosta Powiatu Drawskiego-Stanisław Cybula
-Dyrektor PUP w Drawsku Pom.-Henryk Andrałojć
-Prezes LGD „Partnerstwo Drawy” ze Złocieńca-Krzysztof Zacharzewski
-prof.Małgorzata Machałek ze Szczecina
-Agencja Nieruchomości Rolnych
-emerytowany kierownik PGR Grabinek- Bogdan Kuciński
-były dyr.PGR Darskowo-Stanisław Baliński
-Fundacja Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych „Komes”-Emilia Kowalska ze Szczecina
-twórca książki o PGR Grabinek-Marcin Kuchto z Drawska Pom.
Następnym punktem programu były przemówienia.Poza Prezes stowarzyszenia Muzeum PGR panią Bożeną Kulicz,która ze wzruszeniem opowiedziała historię powstania Muzeum oraz Wiceprezesem Janem Błachutą,który wspominał pracę w PGR Grabinek,głos zabrali również przybyli z całej Polski goście.Kilka słów n.t.historii PGRów powiedziała prof.Małgorzata Machałek,która swą wiedzą wspiera naszą działalność od początku.Przemówienie wygłosił także Radny Wojewódzki-Jacek Kozłowski oraz v-ce Starosta Andrzej Brzemiński.Głos zabrał równiez prezes LGD „Partnerstwo Drawy”-Krzysztof Zacharzewski.Goscie w swoich wystąpieniach składali serdeczne gratulacje twórcom Muzeum,wyrażając podziw dla ich inicjatywy oraz pracy przy jego tworzeniu i prowadzeniu.
Po uroczystej części oficjalnej,na Wiejskiej Scenie Kulturalnej w Bolegorzynie zaprezentowały się zespoły ludowe: „Pomorzanki” z Suliszewa, „Sami Swoi” z Żabinka, „Darskowiacy” z Darskowa i „Radość” z Linowna.
Przedstawiciele Sołectw wzięli udział w zawodach o „Złoty Beret Wójta Gminy Ostrowice”-Główną nagrodę wygrało Sołectwo Bolegorzyn(„Złoty Beret” i siekierę),drugie miejsce zajęło Sołectwo Linowno z Gminy Drawsko Pom.(nagroda-grill),a miejsce trzecie Sołectwo Warniłęg z Gminy Złocieniec(nagroda-taczka).
W trakcie festynu chętni zwiedzali muzeum.Wielkim powodzeniem cieszyła się przejażdżka zabytkową „Bonanzą” oraz jazda konno.Oblegane przez gości były także stoiska z lokalnymi przysmakami. Organizatorzy zadbali również o część rozrywkową-odbyła się loteria fantowa,zawody sportowe dla dzieci i dorosłych oraz-zamykająca imprezę-zabawa taneczna,w której-poza przybyłymi gośćmi-licznie uczestniczyli mieszkańcy Bolegorzyna.
Festyn zorganizowało Stowarzyszenie Muzeum PGR w Bolegorzynie,Sołectwo wsi Bolegorzyn oraz mieszkańcy wsi,przy współpracy z Urzędem Gminy Ostrowice. Imprezę wsparł: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.


a także Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim oraz Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Drawy” ze Złocieńca. Relację z festynu nagrywała telewizja TVN,która jest z Muzeum PGR od początku istnienia Muzeum.Przybyli również dziennikarze wielu gazet.
Organizatorzy zadbali o promocję Województwa Zachodniopomorskiego wieszając w widocznych miejscach(ściany budynku Muzeum,tablice ogłoszeń itp.) baner i plakaty promujące region.« Powrót«Sierpień» «2018 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Ni
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Powiat Drawski
Powiat Drawski
Powiat Szczecinecki
Powiat Szczecinecki
Czaplinek
Gmina Czaplinek
Drawsko Pomorskie
Gmina Drawsko Pomorskie
Kalisz Pomorski
Gmina Kalisz Pomorski
Ostrowice
Gmina Ostrowice
Wierzchowo
Gmina Wierzchowo
Gmina Szczecinek
Gmina Szczecinek
Barwice
Gmina Barwice
Złocieniec
Gmina Złocieniec
Borne Sulinowo
Gmina Borne Sulinowo
Grzmiąca
Gmina Grzmiąca
Drawno
Gmina Drawno

LGD Partnerstwo Drawy
LGD Partnerstwo Drawy
LGR Partnerstwo Drawy
LGR Partnerstwo Drawy

© 2011 Stowarzyszenie LGD "Partnerstwo Drawy", Wszelkie prawa zastrzeżone.