Szlak Konny jak nowy.Szlak Konny jak nowy. (2010-08-11)

W dniach 3-4 sierpnia zamontowano 7 nowych tablic informacyjnych na Szlaku Konnym Pojezierza Drawskiego. Ustawiono je w ramach projektu „Szlak Konny Pojezierza Drawskiego - W dniach 3-4 sierpnia zamontowano 7 nowych tablic informacyjnych na Szlaku Konnym Pojezierza Drawskiego. Ustawiono je w ramach projektu „Szlak Konny Pojezierza Drawskiego - Aktualizacja Inwentaryzacji Szlaku Oraz Odbudowa Jego Infrastruktury” zrealizowanego przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pojezierza Drawskiego, a dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Projekt dofinansowany przez:



Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Renowacja szlaku jest kontynuacją rozpoczętych w roku ubiegłym działań kiedy odnowiono oznakowanie szlaku na całej jego długości od Łobza do Białego Boru czyli ponad 180 km. Nowe tablice ustawiono w Łobzie, Zagoździe, Karpnie, Przybkówku, Strzeszynie oraz Białym Borze.

Szlak konny Pojezierza Drawskiego rozpoczyna się w dzielnicy Łobza – Świętoborzec, a kończy w Białym Borze. Długość szlaku oznakowanego pomarańczowym kołem o średnicy 60 mm wynosi 186,4 km. Przemierza z zachodu na wschód, niezwykle zróżnicowany polodowcowy obszar Pojezierza Drawskiego, nasycony wzniesieniami moreny czołowej, poprzecinanymi licznymi dolinami rzek, strumieniami i jeziorami. Przebiega przez północną część Drawskiego Parku Krajobrazowego. Przedostaje się przez rozległe, widokowe obszary pól, łąk i nieużytków oraz zwartych kompleksów leśnych. Łączy większość ośrodków jeździeckich Pojezierza Drawskiego. Połączony jest z innymi szlakami konnymi. Podąża mało uczęszczanymi gruntowymi drogami i ścieżkami, w wyjątkowo malowniczym polodowcowym krajobrazie, w pobliżu 25 jezior. Przecina nurt 7 rzek: Starej Regi, Wogry, Blliskieuj Strugi, Dębnicy, Piławy, Płytnicy, Gwdy i Dołgiej

 Szlak konny dzieli się na pięć odcinków:

  • odcinek pierwszy Świętoborzec(Łobez) – Zagozd o długości 15,6 km,
  • odcinek drugi Zagozd – Przybkówko o długości 69,6 km,
  • odcinek trzeci Przybkówko – Borne Sulinowo o długości 26,8 km,
  • odcinek czwarty Borne Sulinowo – Miłobądz o długości 54,5 km,
  • odcinek piąty Miłobądz –Biały Bór o długości 18,9 km.

Szlak konny Pojezierza Drawskiego powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Pojezierza Drawskiego przy ścisłej współpracy z Nadleśnictwami i właścicielami stadnin na Pojezierzu Drawskim oraz przy współpracy Departamentu Turystyki Ministerstwa Gospodarki i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

ML











« Powrót



«Sierpień» «2018 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Ni
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Powiat Drawski
Powiat Drawski
Powiat Szczecinecki
Powiat Szczecinecki
Czaplinek
Gmina Czaplinek
Drawsko Pomorskie
Gmina Drawsko Pomorskie
Kalisz Pomorski
Gmina Kalisz Pomorski
Ostrowice
Gmina Ostrowice
Wierzchowo
Gmina Wierzchowo
Gmina Szczecinek
Gmina Szczecinek
Barwice
Gmina Barwice
Złocieniec
Gmina Złocieniec
Borne Sulinowo
Gmina Borne Sulinowo
Grzmiąca
Gmina Grzmiąca
Drawno
Gmina Drawno

LGD Partnerstwo Drawy
LGD Partnerstwo Drawy
LGR Partnerstwo Drawy
LGR Partnerstwo Drawy

© 2011 Stowarzyszenie LGD "Partnerstwo Drawy", Wszelkie prawa zastrzeżone.