Szczecin - Piknik nad Odrą 2009Szczecin - Piknik nad Odrą 2009 (2009-05-12)

W dniach 9-10 maja 2009 odbył się w Szczecinie doroczny Piknik nad Odrą -W jego ramach przeprowadzono już po raz 18 Targi Turystyczne MARKET TOUR. Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pojezierza Drawskiego wzięło czynny udział w tej imprezie organizując stoisko promocyjne Pojezierza Drawskiego.

Stoisko zorganizowano wspólnie z gminą Czaplinek, która swoja prezentacje przygotowała w ramach projektu „Promocja rozwoju Miast i Gminy Czaplinek” dofinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Na stoisku prezentowane były materiały zachęcające do aktywnego wypoczynku w naszym regionie.  Stoiska wystawiennicze tworzące mini miasteczko turystyczne zlokalizowane zostały przy nabrzeżu Odry u stóp malowniczych Wałów Chrobrego. Podczas targów swoją ofertę prezentowały biura podróży, hotele, ośrodki wypoczynkowe, rekreacyjne, sanatoryjne, a także regiony i miasta turystyczne z Polski i zagranicy. Wiele było stoisk z przygranicznych regionów niemieckich.
Podczas Pikniku przeprowadzono ogólnopolski finał X Szkolnej Giełdy Turystycznej PRZYGODA - święta turystyki, regionu, młodości, energii, radości i pasji. Wystawcami giełdy były dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, które zaprezentowały atrakcje turystyczne i festiwal kultur w specjalnie przygotowanej alejce przygody.
W innej specjalnie przygotowanej alejce odbył również Festiwal Wyrobów i Kuchni Regionalnych. Swoje kulinarne specjały prezentowały Stowarzyszenia Agroturystyczne, Gospodarstwa Rolne i Ekologiczne, Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Pomorza Zachodniego.
Na scenie głównej  odbywał się I Przegląd Piosenki Harcerskiej i Turystycznej.  Poza tym wystąpiły zespoły taneczne, muzyczne oraz przeprowadzono wiele konkurów z nagrodami.
Impreza miała tradycyjnie festynowy charakter, gdzie obok stoisk w ramach targów turystycznych było wiele stoisk z mała gastronomia i przeróżnymi towarami. Dla dzieci ustawiono dmuchane zamki oraz inne atrakcje w formie wesołego miasteczka. 
Imprezie dopisała dobra pogoda wiec dla tych licznych atrakcji Wały Chrobrego odwiedziło bardzo wielu mieszkańców Szczecina i okolic. Wielu zwiedzających to stali nasi goście, często odwiedzający Pojezierze Drawskie. Interesowały ich nowe materiały, mapy i przewodniki po szlakach turystycznych. Duże zainteresowanie wzbudzał otwarty w ubiegłym roku wyciąg do nart wodnych w Szczecinku. Mamy nadzieje, iż wielu mieszkańców Szczecina  odwiedzi w tym sezonie letnim nasz piękny region.
ML« Powrót«Sierpień» «2018 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Ni
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Powiat Drawski
Powiat Drawski
Powiat Szczecinecki
Powiat Szczecinecki
Czaplinek
Gmina Czaplinek
Drawsko Pomorskie
Gmina Drawsko Pomorskie
Kalisz Pomorski
Gmina Kalisz Pomorski
Ostrowice
Gmina Ostrowice
Wierzchowo
Gmina Wierzchowo
Gmina Szczecinek
Gmina Szczecinek
Barwice
Gmina Barwice
Złocieniec
Gmina Złocieniec
Borne Sulinowo
Gmina Borne Sulinowo
Grzmiąca
Gmina Grzmiąca
Drawno
Gmina Drawno

LGD Partnerstwo Drawy
LGD Partnerstwo Drawy
LGR Partnerstwo Drawy
LGR Partnerstwo Drawy

© 2011 Stowarzyszenie LGD "Partnerstwo Drawy", Wszelkie prawa zastrzeżone.