Spotkanie z Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego. (2013-02-11)

W dniu 1 lutego w sali narad Urzędu Miejskiego w  Złocieńcu z inicjatywy naszej Lokalne Grupy Działania „Partnerstwo Drawy” odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządów, członków naszego Stowarzyszenia z Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego Andrzejem Jakubowskim.

W dniu 1 lutego w sali narad Urzędu Miejskiego w  Złocieńcu z inicjatywy naszej Lokalne Grupy Działania „Partnerstwo Drawy” odbyło się spotkanie przedstawicieli samorządów, członków naszego Stowarzyszenia z Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego Andrzejem Jakubowskim. W spotkaniu uczestniczyli Wójtowie, Burmistrzowie i Starości naszych gmin i powiatów. W trakcie spotkania Prezes Krzysztof Zacharzewski podsumował kilkuletnie działania naszej Lokalnej Grupy przedstawiając m.in. szczegółową informację na temat  VI naborów wniosków o przyznanie pomocy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 przeprowadzonych za pośrednictwem naszego Stowarzyszenia. Przeprowadzono dyskusje na temat dotychczasowego wykorzystania środków oraz planowanego podziału kwot pozostałych do wykorzystania na poszczególne działania w planowanych na ten rok dwóch naborach. Obecni na spotkaniu przedstawiciele wydziału PROW Urzędu Marszałkowskiego omówili zmiany jakie niesie za sobą  rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 24 grudnia 2012 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007–2013.. W efekcie spotkania uzgodniono m.in. dwa szkolenia jakie przeprowadzą pracownicy UMWZ dla beneficjentów z naszego obszaru przed naborem wniosków planowanym na początek kwietnia 2013 roku. Szkolenia będą dotyczyć  w szczególności planowania kwalifikowalności zakładanych kosztów w składanych wnioskach oraz prawidłowego przygotowywania wniosków o płatność dla zrealizowanych projektów.  O terminach i miejscach tych szkoleń poinformujemy o odpowiednim terminie na naszej stronie www oraz na lokalnych portalach informacyjnych. W spotkaniu wziął udział także Janusz Bartczak Prezes Polskiej Sieci LGD, który przedstawił plany i przewidywania na kolejny okres programowania 2014-2020 dla programu LEADER. Po zakończeniu spotkania zebrani udali się do biura Stowarzyszenia LGD „Partnerstwo Drawy” gdzie dokonali symbolicznego otwarcia nowego lokalu, siedziby naszej Lokalnej Grupy Działania przy ulicy Stary Rynek 6 w Złocieńcu.« Powrót«Sierpień» «2018 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Ni
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Powiat Drawski
Powiat Drawski
Powiat Szczecinecki
Powiat Szczecinecki
Czaplinek
Gmina Czaplinek
Drawsko Pomorskie
Gmina Drawsko Pomorskie
Kalisz Pomorski
Gmina Kalisz Pomorski
Ostrowice
Gmina Ostrowice
Wierzchowo
Gmina Wierzchowo
Gmina Szczecinek
Gmina Szczecinek
Barwice
Gmina Barwice
Złocieniec
Gmina Złocieniec
Borne Sulinowo
Gmina Borne Sulinowo
Grzmiąca
Gmina Grzmiąca
Drawno
Gmina Drawno

LGD Partnerstwo Drawy
LGD Partnerstwo Drawy
LGR Partnerstwo Drawy
LGR Partnerstwo Drawy

© 2011 Stowarzyszenie LGD "Partnerstwo Drawy", Wszelkie prawa zastrzeżone.