Spotkanie Sieci LEADRA Województwa Zachodniopomorskiego. (2012-03-23)

W dniach 19-20 marca 2012 roku  w Luboradzy w gminie Barwice odbyło się  regionalne spotkanie  Zachodniopomorskiej Sieci Leadera. Wzięło w nim udział  50 przedstawicieli ze wszystkich Lokalnych Grup Działania Województwa Zachodniopomorskiego – organizacji, które zajmują się aktywizacją obszarów wiejskich przy wsparciu środków finansowych Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader PROW 2007-2013.  Głównym organizatorem tego spotkania była nasza Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Drawy”.

W dniach 19-20 marca 2012 roku  w Luboradzy w gminie Barwice odbyło się  regionalne spotkanie  Zachodniopomorskiej Sieci Leadera. Wzięło w nim udział  50 przedstawicieli ze wszystkich Lokalnych Grup Działania Województwa Zachodniopomorskiego – organizacji, które zajmują się aktywizacją obszarów wiejskich przy wsparciu środków finansowych Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader PROW 2007-2013.  Głównym organizatorem tego spotkania była nasza Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Drawy”.  Spotkanie miało na celu konsolidację i koordynację działań prowadzonych przez Lokalne Grupy Działania Województwa Zachodniopomorskiego , wymianę doświadczeń na temat zrealizowanych projektów w ramach funkcjonowania Lokalnych Grup Działania oraz wypracowanie wspólnego strategicznego stanowiska w wielu istotnych aspektach działania LGD w województwie. Z działaczami i pracownikami Lokalnych Grup spotkał się Wicemarszałek  Województwa Zachodniopomorskiego  Pan Andrzej Jakubowski.  W części pn. „Panel Wojewódzki”  wzięli udział przedstawiciele wydziałów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Przedstawili oni aktualne informacje w zakresie  procedur dotyczących specyfiki działania LGD-ów. Nowy Dyrektor wydziału PROW Urzędu Marszałkowskiego Arkadiusz Żych poinformował zebranych o usprawnieniu i przyspieszeniu procedowania przez pracowników Urzędu Marszałkowskiego nad złożonymi w ramach programu Leader wnioskami, co wydatnie skróci okres oczekiwania beneficjentów na otrzymanie środków w ramach dofinansowań. Dyrektor Wydziału Rolnictwa i Rybactwa Jarosław Rzepa omówił m.in. możliwości w zakresie certyfikacji regionalnych i tradycyjnych produktów. Dyrektor Wydziału Turystyki, Gospodarki i Promocji Damian Greś przedstawił szerokie możliwości współpracy z Lokalnymi Grupami Działania w zakresie rozwoju turystyki na obszarach wiejskich. W spotkaniu wziął udział także przedstawiciel Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Przemysław Osiński. Zaoferował on w imieniu agencji przeprowadzenia szkolenia dla przedstawicieli LGD z zakresu prawidłowego wypełniania i przygotowywania wniosków na działania „Tworzenie i rozrój Mikro-przedsiębiorstw” oraz „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej.     W pierwszym dniu spotkania odbyło się specjalistyczne  szkolenie pt „LGD – misja, motywacja, zarządzanie talentami, odkrywanie i wykorzystywanie zasobów wsi” , które poprowadził  Wacław Idziak, dr socjologii, członek Zarządu Sekcji Polskiej Europejskiego Ruchu Odnowy Wsi i Małych Miast ECOVAST .  
Spotkanie sfinansowano ze środków pomocy technicznej PROW 2007 -2013, schemat III, w ramach realizacji zapisów Planu Działania Sekretariatu Regionalnego Krajowej Sieci Obszarów  Wiejskich na lata 2012 – 2013.

Darmowy hosting zdjęć

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej nakręconej przez telewizję Gawex ze Szczecinka

Darmowy hosting zdjęć« Powrót«Sierpień» «2018 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Ni
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Powiat Drawski
Powiat Drawski
Powiat Szczecinecki
Powiat Szczecinecki
Czaplinek
Gmina Czaplinek
Drawsko Pomorskie
Gmina Drawsko Pomorskie
Kalisz Pomorski
Gmina Kalisz Pomorski
Ostrowice
Gmina Ostrowice
Wierzchowo
Gmina Wierzchowo
Gmina Szczecinek
Gmina Szczecinek
Barwice
Gmina Barwice
Złocieniec
Gmina Złocieniec
Borne Sulinowo
Gmina Borne Sulinowo
Grzmiąca
Gmina Grzmiąca
Drawno
Gmina Drawno

LGD Partnerstwo Drawy
LGD Partnerstwo Drawy
LGR Partnerstwo Drawy
LGR Partnerstwo Drawy

© 2011 Stowarzyszenie LGD "Partnerstwo Drawy", Wszelkie prawa zastrzeżone.