,,Młodzieżowa Akademia Umiejętności’’ (2012-12-14)

W Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Mielenku Drawskim w dniach od 12.11.2012 do 21.11.2012 w ramach ogólnopolskiego projektu ,,Młodzieżowa Akademia Umiejętności’’ przeprowadzono szkolenie zawodowe dla 15 uczestników tego projektu. Szkolenie przeprowadziła firma z długoletnią tradycją  Spółdzielnię Pracy ,, Oświata’’ z Koszalina. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego. 


Cała grupa zastałą podzielona na cztery 3 osobowe podgrupy- glazurnik, operator wózków jezdniowych, stolarz meblowy oraz najliczniejsza  bo 6-cio osobowa grupa dziewcząt – kelner z obsługa kasy fiskalnej. Głównym celem było podwyższenie kwalifikacji oraz umiejętności zawodowych w dotychczasowym przyuczeniu do zawodu. Szkolenie to zostało przeprowadzone w okresie 8 dni, najpierw teoria a potem zajęcia praktyczne. Podczas zajęć młodzież wykazywała żywe zainteresowanie  tym co robią i tak kelnerki uczyły się m. innymi prawidłowego nakrywania stołu, obsługi klienta oraz obsługi kasy fiskalnej, murarze układali glazurę oraz terakotę podłogową w pokoju sypialnym w internacie. Stolarze natomiast zmontowali meble przeznaczone do wyposażenia świetlic w internacie, wózkarze uczyli się jazdy na wózku jezdniowym z napędem silnikowym elektryczno- akumulatorowym , spalinowym i gazowym. Po ukończeniu szkolenia wszyscy uczestnicy zostali objęci egzaminem sprawdzającym a trzech uczniów , którzy uczyli się obsługi wózków jezdniowych otrzyma dodatkowo zezwolenie na kierowanie wózkami jezdniowymi z napędem silnikowym.

Na zakończenie p. Prezes H. Ratza w obecności, kierownika Ośrodka, opiekuna grupy oraz instruktorów wręczył uroczyście wszystkim uczestnikom zaświadczenia o ukończeniu kursu.« Powrót«Sierpień» «2018 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Ni
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Powiat Drawski
Powiat Drawski
Powiat Szczecinecki
Powiat Szczecinecki
Czaplinek
Gmina Czaplinek
Drawsko Pomorskie
Gmina Drawsko Pomorskie
Kalisz Pomorski
Gmina Kalisz Pomorski
Ostrowice
Gmina Ostrowice
Wierzchowo
Gmina Wierzchowo
Gmina Szczecinek
Gmina Szczecinek
Barwice
Gmina Barwice
Złocieniec
Gmina Złocieniec
Borne Sulinowo
Gmina Borne Sulinowo
Grzmiąca
Gmina Grzmiąca
Drawno
Gmina Drawno

LGD Partnerstwo Drawy
LGD Partnerstwo Drawy
LGR Partnerstwo Drawy
LGR Partnerstwo Drawy

© 2011 Stowarzyszenie LGD "Partnerstwo Drawy", Wszelkie prawa zastrzeżone.