Dębsko - Fest Porzeczka i warsztaty kulinarne (2012-12-21)

Fest Porzeczka to coroczny festyn integracyjny organizowany przez sadowników czarnej porzeczki z Dębska i okolic. W tym roku także nasze Stowarzyszenie LGD Partnerstwo Drawy miało swój udział organizując podczas imprezy warsztaty kulinarne.

Fest Porzeczka to coroczny festyn integracyjny organizowany przez sadowników czarnej porzeczki z Dębska i okolic. W tym roku także nasze Stowarzyszenie LGD Partnerstwo Drawy miało swój udział organizując podczas imprezy warsztaty kulinarne.

Ideą imprezy zorganizowanej w tym roku 3 września jest integracja środowiska wiejskiego w celu wypromowania zasobów . W tym wypadku chodzi o zrównoważony rozwój społeczności lokalnej w rozwoju turystyki i przedsiębiorczości wiejskiej odbudowując zasoby otaczającej przyrody. W imprezie integrującej lokalną społeczność uczestniczyło ok. 500 osób, w tym były też osoby odwiedzające i wypoczywające na malowniczych terenach Pojezierza Drawskiego. Podczas imprezy mieszkańcy przygotowali rybę do degustacji na różne sposoby. Największą popularnością cieszyła się ryba smażona, w szczególności lin i okoń. Były stoiska z wędzoną na świeżo sielawą, płocią w occie oraz flaki z lina.

Podczas imprezy odbył się także konkurs kulinarny pt. „Porzeczkowe co nieco” zorganizowany przez Sołectwo Dębsko oraz Stowarzyszenie „Szansa”. Przygotowano mnóstwo potraw, ciast i nalewek z wykorzystaniem czarnej porzeczki których można było degustować podczas imprezy.« Powrót«Sierpień» «2018 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Ni
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Powiat Drawski
Powiat Drawski
Powiat Szczecinecki
Powiat Szczecinecki
Czaplinek
Gmina Czaplinek
Drawsko Pomorskie
Gmina Drawsko Pomorskie
Kalisz Pomorski
Gmina Kalisz Pomorski
Ostrowice
Gmina Ostrowice
Wierzchowo
Gmina Wierzchowo
Gmina Szczecinek
Gmina Szczecinek
Barwice
Gmina Barwice
Złocieniec
Gmina Złocieniec
Borne Sulinowo
Gmina Borne Sulinowo
Grzmiąca
Gmina Grzmiąca
Drawno
Gmina Drawno

LGD Partnerstwo Drawy
LGD Partnerstwo Drawy
LGR Partnerstwo Drawy
LGR Partnerstwo Drawy

© 2011 Stowarzyszenie LGD "Partnerstwo Drawy", Wszelkie prawa zastrzeżone.