Album „Jezioro Siecino – perłą Pojezierza Zachodniopomorskiego”. (2013-03-12)

Nasz region zyskał kolejną bardzo ciekawą publikację. Jest to album promujący nasze pojezierze na przykładzie Siecina - jednego z naszych najpiękniejszych jezior. Autorem wszystkich zdjęć jest Włodzimierz Piątek, fotograf, dziennikarz, który przez wiele lat spędzając tutaj wolne chwile, uwieczniał piękno naszej ziemi swoim fotograficznym aparatem. Autor na wstępie napisał: „Przekazuję czytelnikom obrazy tego wszystkiego, co sam ukochałem, co sprawiało mi wiele wzruszeń i emocji przez wiele, wiele lat, to, co robiłem „dla siebie od siebie”. Jeśli moje zdjęcia wzruszą, poruszą wyobraźnię, pobudzą głód artystyczny – wśród oglądających – będę szczęśliwy”. Zdjęcia autora pokazujące naszą przyrodę i krajobrazy są przepiękne.

Publikacja ta została wydana przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Drawy, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach osi priorytetowej 4-LEADER. Działanie 431 - Funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Poza tym udało się pozyskać dodatkowe fundusze na to wydawnictwo ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Jezioro Siecino leży w centralnej części Drawskiego Parku Krajobrazowego oraz na obszarach chronionych w ramach programu Natura 2000 i jest miejscem, które ze względu na swoją wyjątkowość podlega specjalnej ochronie. Jest to kolejny projekt jaki nasza Lokalna Grupa Działania zrealizowała przy pomocy WFOŚIGW w Szczecinie, który chętnie wspiera nasze działania w sferze ochrony przyrody i edukacji ekologicznej. Ponadto publikację wsparły samorządy Złocieńca i Ostrowic czyli gospodarze opisywanych terenów.
Publikacja ta będzie doskonałym narzędziem promocji naszego obszaru wskazując przy tym na konieczność szczególnej ochrony jego naturalnych walorów.Zapraszamy do galerii przedstawiajacej kilka wybranyhc zdjeć z albumu.« Powrót«Sierpień» «2018 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Ni
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Powiat Drawski
Powiat Drawski
Powiat Szczecinecki
Powiat Szczecinecki
Czaplinek
Gmina Czaplinek
Drawsko Pomorskie
Gmina Drawsko Pomorskie
Kalisz Pomorski
Gmina Kalisz Pomorski
Ostrowice
Gmina Ostrowice
Wierzchowo
Gmina Wierzchowo
Gmina Szczecinek
Gmina Szczecinek
Barwice
Gmina Barwice
Złocieniec
Gmina Złocieniec
Borne Sulinowo
Gmina Borne Sulinowo
Grzmiąca
Gmina Grzmiąca
Drawno
Gmina Drawno

LGD Partnerstwo Drawy
LGD Partnerstwo Drawy
LGR Partnerstwo Drawy
LGR Partnerstwo Drawy

© 2011 Stowarzyszenie LGD "Partnerstwo Drawy", Wszelkie prawa zastrzeżone.